Adoptuj WirtualnieNie możesz adoptować zwierzaka realnie? Adoptuj wirtualnie !

Adopcja na odległość jest formą pomocy bezdomnym zwierzętom, która umożliwia opiekę nad wybranym psem lub kotem wszystkim tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą go realnie przygarnąć.

Wirtualna adopcja polega przede wszystkim na finansowym wspieraniu wyżywienia oraz pobytu podopiecznego w naszej fundacji.

Średni miesięczny koszt utrzymania kota wynosi 30 zł, ale oczywiście potrzeby zwierzaków są różne, a do tego dochodzi jeszcze opieka weterynaryjna.

Poza tym, każdy moze sam ustalić własną kwotę, na jaką chce pomagać.

Dzięki temu rodzajowi wsparcia możemy spokojniej planować wydatki, wiedząc że pewne kwoty będą stale wpływały na konto i zapewnią wirtualnym podopiecznym pełną miseczkę i pokrycie dodatkowych kosztów utrzymania bądź leczenia.

Ponieważ nasza fundacja jest organizacją „non-profit” i nie posiada żadnych stałych źródeł finansowania, jedyny sposób na kontynuowanie naszej działalności to korzystanie z darowizn – wirtualne adopcje są rodzajem darowizny, którą oczywiście można odpisać od podatku.

Adopcja na odległość to coś więcej, niż tylko pomoc finansowa. Wybierasz sobie konkretnego psa albo kota. Będziesz otrzymywał wieści od swojego podopiecznego, jego zdjęcia oraz zostaniesz powiadomiony, gdy znajdzie swój prawdziwy dom. Wtedy możesz wybrać nowego podopiecznego 🙂

Jest to ciekawa opcja zwłaszcza dla dzieci, które często marzą o własnym piesku lub kotku, ale z różnych przyczyn nie mogą go mieć. To dobry sprawdzian dziecięcej dojrzałości do zaopiekowania się żywym zwierzęciem, idealny prezent a także wspaniała lekcja odpowiedzialności.

Zwierzak może zostać zaadoptowany przez osoby prywatne, a także instytucję, firmę, szkołę czy klasę. Opiekun wirtualny może wysłać lub przywieźć dla swojego podopiecznego prezent, karmę, zabawki lub legowisko czy inne akcesoria.

Każda wirtualna adopcja będzie wyróżniona imiennie na naszej stronie internetowej zgodnie z życzeniem opiekuna – możemy podać pełne dane, bądź tylko imię lub inicjały.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w sprawie wirtualnej adopcji! Wyboru można dokonać spośród większości psów i kotów, która widnieją w dziale adopcyjnym i nie posiadają adnotacji o tym, że zostały zaadoptowane wirtualnie.

Kontakt: adopcje@szara-przystan.pl

Share This