O fundacji

Jestem głosem tych, które nie mówią. Dzięki mnie będą mogły przemówić.
Aż uszy głuchego świata usłyszą.
O krzywdzie, jaka się dzieje słabym, którzy nie znają słów.
To ja jestem obrońcą mych braci. I będę za nich walczyć.
I wymawiać słowa w imieniu zwierząt i ptaków.
Aż świat naprawi ten stan rzeczy.

Ella Wheeler Wilcox

Nazwa fundacji została zaczerpnięta z twórczości J.R.R. Tolkiena.

Szara Przystań to miejsce, z którego elfy rozpoczynały podróż do swojego prawdziwego domu. Do krainy zwanej Valinor, gdzie miały żyć wiecznie i szczęśliwie. Opuszczały świat zagrażający im postępującą cywilizacją, nietolerancyjnymi ludźmi. Opuszczały świat, w którym czuły się niechciane i do którego nie pasowały.

Zwierzęta, które zobaczysz na tej stronie są właśnie takimi elfami. Świat im nie sprzyjał, nie miały szczęścia, nie doznały miłości, niektóre z nich zostały bardzo skrzywdzone przez ludzi. Część z nich była po prostu niechciana. Zostały wyrzucone lub oddane do schroniska, bo człowiek traktował je, jak nic nieczujące istoty, postępował lekkomyślnie i nie liczył się z konsekwencjami.

Wszystkie szukają swojego szczęśliwego miejsca na Ziemi, chcą wreszcie poczuć się bezpieczne i kochane. One są naszymi elfami, a my ich Szarą Przystanią, do której przybywają, by się uchronić od strasznej schroniskowej lub ulicznej rzeczywistości, aby odzyskać siły na podróż do swojego prawdziwego domu.

Gdzie czeka je szczęście, miłość, pełna miska i własne miejsce, aż po kres ich dni. Pamiętaj! Bierzesz odpowiedzialność za życie swojego pupila, adoptując go. Musisz być jego opiekunem i przyjacielem. Musisz kochać go bez względu na wszystko. Musisz chcieć mu pomóc.

Zwierzę nie ma spełniać Twoich oczekiwań i kaprysów, ono jest takie, jakie jest i to Ty musisz to zaakceptować. Nie może być zachcianką, a tym bardziej zabawką. Wokół naszej Fundacji zrzeszają się ludzie pomagający głównie śląskim zwierzakom, ale i nie tylko.

Pomagają na różny sposób – w formie wolontariuszy schroniskowych, karmicieli, dając tymczasowe schronienie. Jeśli chcesz adoptować kota lub psa możemy Cię zapewnić, że nie oddajemy zwierząt w niepewne ręce. Zanim zdecydujesz się na adopcje zapoznaj się z zasadami. Każdą adopcje poprzedzają rozmowy telefoniczne oraz wizyta domowa. Warunkiem koniecznym jest zobowiązanie się do poddania adoptowanego zwierzęcia kastracji/sterylizacji, o ile ten zabieg nie został wykonany już wcześniej. Musisz zrozumieć, nie chcemy oddać tych zwierząt jak najszybciej, zwłaszcza osobie nieodpowiedzialnej lub działającej pod wpływem impulsu.

Musimy mieć pewność, że wiesz na co się decydujesz i z czym to się wiąże, że po prostu chcesz pomóc zwierzakowi i masz zamiar go kochać! Jeśli decyzja podjęta przez Ciebie jest dobrze przemyślana i nie masz złych intencji, na pewno nie masz się czego obawiać. Z naszą pomocą trafi do Ciebie nowy przyjaciel.

Share This