Warunki adopcji

KOTY: wydajemy do mieszkań/domów ZABEZPIECZONYCH, tzn. z w oknach powinny znaleźć się zamontowane siatki lub moskitiery (dostosowane dla kotów) i odpowiednie ograniczniki umożliwiające ich delikatne otworzenie bez uchylania. Balkon powinien być osiatkowany na całej wysokości. Ogród powinien być zabezpieczony siatką lub wyposażony w wolierę.

PSY: nie wydajemy psów do kojców/na łańcuch. Nasi podopieczni mają być pełnoprawnymi członkami swoich przyszłych rodzin, nie tanią siłą roboczą.

Od powyższych warunków pojawiają się wyjątki w postaci zwierząt o konkretnych uwarunkowaniach behawioralnych i tylko dla takich zwierzaków jesteśmy skłonni zmienić nasze wymogi wobec przyszłego domu. Nie na żądania, prośby czy zapewnienia chętnego adoptować zwierzę.

NIE wydajemy zwierząt OSOBOM TRZECIM, na prezenty, niespodzianki, itd.

Zwierzęta młode przyszły opiekun jest zobowiązany WYKASTROWAĆ (na własny koszt) w wyznaczonym w umowie adopcyjnej terminie, zwierzęta dorosłe są poddane temu zbiegowi przed adopcją.

Adopcja jest BEZPŁATNA – najważniejsze jest dla nas znalezienie dobrego domu, gdzie nasz podopieczny będzie kochany i szczęśliwy do końca swojego życia. Nigdy nie zażądamy od Was pieniędzy za wybranego pupila. Nie ukrywamy jednak, że ponosimy ogromne koszty związane z przygotowaniem tych zwierząt do adopcji. Często są leczone z różnych chorób czy urazów, czipowane, kastrowane, szczepione i odrobaczone.

JAKICH OPIEKUNÓW SZUKAMY DLA NASZYCH ZWIERZĄT?

PEŁNOLETNICH i ODPOWIEDZIALNYCH – proszę nie podawajcie nam do telefonów dzieci, to nie one będą ponosić odpowiedzialność za życie nowego członka rodziny, argumenty. Decyzja o przyjęciu zwierzęcia (na lata) pod swój dach nie może być zachcianką, musi być przemyślana, akceptowana przez wszystkich domowników.

ŚWIADOMYCH – dbających o bezpieczeństwo i zdrowie zwierzaka, a także o jego dobre samopoczucie i wychowanie. Nasi podopieczni nie szukają jakichkolwiek domów, tylko najlepszych jakie możemy im zapewnić.

PRZEWIDUJĄCYCH – nie chcemy by nasi podopieczni (zarówno psy jak i koty) były wypuszczane samopas na dwór. Opieka nad zwierzęciem wymaga poświęcenia czasu, zmian w domu, dostosowania się nieco do potrzeb i wymagań gatunkowych podopiecznego. Opieka nad zwierzęciem to nie tylko przyjemne chwile, ale też i koszty weterynaryjne, dobrej jakości pokarmu czy akcesoriów.

Jeśli nie masz nic przeciw powyższym warunkom i spełniasz podstawowe kryteria przyszłego opiekuna prosimy skontaktuj się z wolontariuszem opiekującym się danym zwierzęciem.

Najpierw wyślemy Ci ankietę adopcyjną, którą po wypełnieniu należy odesłać. Można ją również pobrać na naszej stronie z działu DOKUMENTY.

– UWAGA: w tytule maila z ankietą prosimy podać imię wybranego zwierzęcia!

Później umówisz się na rozmowę z naszym wolontariuszem.

Przeprowadzamy ją zwykle w miejscu, gdzie ma zamieszkać dane zwierzę. Wizyta przedadopcyjna ma na celu zweryfikowanie danych z ankiety, poznanie się osobiście i rozwianie Twoich wszelkich wątpliwości związanych z adopcją.

To dobra okazja żeby zadać pytania i przemyśleć jeszcze raz pewne kwestie. Następnie przychodzi czas na przyjęcie do siebie wybranego zwierzaka – w tym również możesz liczyć na naszą pomoc.

Każdy z wolontariuszy kieruje się najlepszym interesem zwierzęcia, które ma pod opieką i podejmuje ostateczną decyzję o jego wyadoptowaniu lub nie w ręce zgłaszającego się!

Share This