Puszek

Imię: Puszek
 
Płeć: kocur
 
Maść: czarno-biały
 
Data urodzenia: 06,2015
 
Stosunek do kotów: Bezproblemowy
 
Stosunek do psów: Bezproblemowy
 
Sterylizacja: Tak
 
Szczepienia: Tak
 
FeLV/FIV - ujemny (-)
 
Kontakt do opiekuna: adopcje@szara-przystan.pl; Kasia: 502311695
 
Podstawowe warunki adopcji: wizyta przedadopcyjna, podpisanie umowy, przy adopcji do mieszkania - zabezpieczenie okien/ osiatkowanie balkonu, przy adopcji do domu - zabezpieczenie ogrodu przed wydostaniem się kota bez opieki poza ogrodzenie.
 
Opis: Puszek trafił pod opieke fundacji po telefonie z jednej ze śląskich przychodni weterynaryjnych, żetrafił do nich młody kot po potrąceniu samochodem, wymagający interwencji chirurgicznej, lecz ze względu na brak zgody na poniesienie kosztów i chęci pomocy własnemu zwierzęciu ze strony właścicieli grozi mu eutanazja. 
Wypuszczany samopas Puszek, skończył tak jak duza część kotów wychodzących na niezabepieczony teren - pod kołamu samochodu. Puszek miał nieco szcześcia w nieszczęściu, bo przeżył. Jednak w wyniku wypadku mial połamaną miednicę, zwichnięte biodra, pogruchotaną prawą kość udową.
Został zoperowany, usunięto obie główki kości udowej, założono także stabilizator zewnętrzny k. udowej. Walka o jego życie trawała też kidy do całości dopłątało się zapalenie ostre trzustki, kot wymagał żywienia przez sondę. Dzięki opiece szybko jednak stanął na nogi. Dosłownie! 
Puszek jest przemilym, chętnym do zabaw kotem, bardzo czystym i spokojnym. Po wypadku lekko utyka i nie chce wskakiwac na wysokości (masa mięśniowa wciąż się odbudowuje) ale nie przeszkadza mu to w chwilowych sprontach czy zaczepianiu gabinteowego rezydenta Muńka do wspólnych zabaw. 
Puszek szuka domu, który zapewni mu bezpieczeńswo i miłość do końca życia.
 
Kontakt: adopcje@szara-przystan.pl lub 502311695
 
 
Leczenie Puszka było kosztowne, ale widząc efekt nie żałujemy ani złotówki. 
Jeśli nie możesz go adoptować - udostępnij jego ogłoszenie! 
Jeśli chcesz nas wesprzeć - przelej parę złotówek na koto fundacji!

Może Ci się również spodoba

Share This