Trufel-walczymy o dobrą starość, prosimy o wsparcie :(

Chcielibyśmy dziś przybliżyć Państwu historię naszego psa Trufla i ostrzegamy że będzie to długa historia bowiem psiak zmieniał w swoim życiu miejsce zamieszkania aż 5 razy…
Trufel pod opiekę naszej fundacji trafił jako młody, potężny, silny i przepiękny pies. Udało mu się znaleźć dom u pewnych ludzi, którzy jak się szybko okazało zupełnie sobie z nim nie radzili. Jego złe prowadzenie, niezaspokojony nadmiar energii, żywotność i bystrość umysłu doprowadziły do ucieczek z posesji. Opiekunowie szybko zdecydowali się na jego zwrot.
Chwilę później pies trafia do wspaniałego domu, jego Pan kochał go bardzo mocno i byli najlepszymi przyjaciółmi przez wiele lat. Razem sobie żyli wzajemnie się wspierając. Trufel zdążył się zestarzeć i kiedy miał już 12 lat jego ukochany pan zachorował. Niestety jakiś czas później zmarł 🙁 Szczęście w nieszczęściu, że kolega zmarłego pana znał Trufla i zdecydował się zabrać go pod swój dach mimo, że w domku mieszkała już maleńka suczka Perełka.
Jego szczęście nie trwało jednak długo, mieszkał tam spokojnie około 1,5 roku. Któregoś dnia zadzwoniła opiekunka, że jest chora i lekarz „kazał jej się pozbyć wszystkich zwierząt”. Udało się wynegocjować parę dni aby móc cokolwiek dla niego zorganizować.
Od tego momentu ci, którzy regularnie śledzą nasz fanpage na pewno kojarzą dalszy ciąg historii. Pojawiły się błagalne posty o dom tymczasowy dla Trufla, który jest już psim seniorem.
Oczywiście nie odebraliśmy w tej sprawie ani jednego telefonu i jakoś trzeba było się wewnętrznie zorganizować-czyli mówiąc kolokwialnie-jeszcze bardziej zapchać zwierzyną. Dodatkowo sen z powiek Wolontariuszce spędzała myśl o mini suczce Perełce. To 6 kilowe stworzonko, które uwielbia człowieka miało trafić do schroniska. Nie mogliśmy na to pozwolić, serce pękało i wiedzieliśmy że musimy też ją zabrać. Po dłuższych negocjacjach udało się zorganizować Truflowi i Perełce(dla której będziemy szukać domu) dom tymczasowy. Do domów trafiły oddzielnie.
Niedługo później okazało się, że Trufel nie akceptuje kotów… kolejny kłopot…a jakby za mało było problemów następny pies stoi już w kolejce do zabrania, ponieważ traci dom tymczasowy…jak to wszystko ogarnąć? Ileż nocy można nie przespać obmyślając plan zabezpieczający wszystkie 3 psy? I dlaczego zawsze wszystko dzieje się w jednym czasie… 🙁
Szybko trzeba było się otrząsnąć i działać, zrobiliśmy roszadę z psiakami tak aby Trufel zamieszkał bez kotów. Tym sposobem psiak 5 raz w swoim życiu zmienił lokum.
W międzyczasie zrobiliśmy badania krwi Truflowi ponieważ jego stan kiedy do nas trafia jest dość wynędzniały, chudziutki z zataczającymi się tylnymi łapkami. Okazało się, że cierpi on na zapalenie trzustki a problemy z chodem wynikają z zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa.
Natychmiast podjęliśmy leczenie chorej trzustki, psiak przeszedł także na odpowiednią dietę i zostało wykonane również wkłucie nadoponowe w celu poprawienia jego chodu-co na szczęście odniosło dobry skutek. Na domiar złego Trufel nie do końca trzyma mocz, co jest wynikiem problemów neurologicznych a więc koniecznie potrzebne są dla niego pieluchomajtki.
Obecnie codziennie przyjmuje dożylnie płyny, wykonywane są kontrolne badania krwi oraz usg aby na bieżąco monitorować stan trzustki. W przyszłości czekają go regularne kontrole. Nie wiemy ile potrwa jego intensywne leczenie ale obecnie jest tego bardzo dużo, co znowu generuje kolejne ogromne koszty. W niedługim czasie zostanie utworzona zrzutka na leczenie Trufelka ale już dziś chcemy Was bardzo serdecznie prosić o wsparcie nie tylko finansowe ale może też być i rzeczowe.
Trufel ma obecnie 13 lat, jest bardzo pogodnym psem i z pokorą znosi wszystkie zabiegi. Ogólnie jest radosny, chętnie jeszcze pobiegnie za piłką czy inną zabawką i pójdzie na spokojny spacer jednak widać że ma już demencję starczą. Czasem bywa w swoim świecie jednak zrobimy wszystko aby mógł sobie jeszcze pożyć w dobrej kondycji. Nie zostało już wiele z dostojnego, wielkiego psa o przepięknym umaszczeniu. Dziś to dziadunio, którym trzeba się zaopiekować.
Informujemy, że Trufel nie będzie już szukał domu stałego-wiemy doskonale że to graniczy z cudem. Zostanie dożywotnio w domu tymczasowym pod opieką naszej Fundacji. W związku z tym bardzo byśmy chcieli aby ktoś go wirtualnie pokochał ❤ Każdy grosz jest obecnie bardzo istotny.
Co jest teraz najpilniejsze❓
🐾Karma Hills digestive care low fat mokra/sucha
🐾Hepatiale Forte
🐾Podkłady jak największe
🐾Pieluchomajtki (obecnie najlepiej sprawdzają się firmy Auchan rozmiar L)

Może Ci się również spodoba

Share This