KONCERT na recz naszej Fundacji! ZAPRASZAMY!

Dorodzy Przyjaciele naszej Fundacji, jeszcze nie zapomnieliśmy o festynie z okazji pierwszego dnia wiosny na Psim Rancho, a my już mamy dla Was kolejną atrakcję, w dodatku wcale nie małą!
Chcemy Was zaprosić na pierwszy charytatywny koncert rockowo-bluesowy dla naszych podopiecznych. Coś, czego jeszcze nie było i coś, czego absolutnie nie można przegapić! Takiej ekipy na scenie jeszcze nie było, zagrają nam trzy świetne kapele:
„Sergiele i Przyjaciele” czyli: Krzysztof ”Cegła” Sergiel i Leszek Burchard, wraz z muzycznymi przyjaciółmi: Dawid Sergiel – bass, Olaf Sergiel – gitara, Dana Sergiel – chórek, Marek ”Maksiu” Maksim-klawisze oraz Aleksander ”Olo” Juraszczyk – drums.
Jest to formacja grająca autorską muzykę w szeroko rozumianym stylu rockowym opartym na mocnych korzeniach bluesa.
„Schau Pau Acoustic Blues”, formacja, która przyjeżdża do nas aż z Niemiec! na czele oczywiście Bogdan Szweda, polski muzyk bluesowy, gitarzysta, wokalista, kompozytor, aranżer i autor tekstów który na swoim koncie ma koncerty w Polsce, w całej Europie Zachodniej m.in.: we Francji, Holandii, Hiszpanii oraz w Niemczech.
Wystąpił również w Clubie Jazzowym na Majorce oraz bardzo egzotycznym miejscu jakim jest Goa w Indiach. W 2008 r. można go było usłyszeć także w Kambodży, Tajlandii i Bangkoku. Seria doskonałych koncertów zakwalifikowała zespół „Schau Pau” na jeden z największych festiwali w Europie „Rawa Blues”. Bogdan Szweda współpracował również z wirtuozem skrzypiec Janem Błędowskim, znanym głównie z grupy Krzaka co zaowocowało płytą „In the Mood”.
Gościnnie z zespołem „Schau Pau” wystąpi Robert Mnich, gitarzysta pochodzący z Zabrza. Założyciel zespołu „Blues Rangers”, gitarzysta w zespole „Cegła”. Zdobywca pierwszego miejsca na pierwszym Tyskim festiwalu im. Ryska Riedla jak również, uznany najlepszym gitarzystą Festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu w 2009 roku.
Gościnnie grywał m.in. z zespołami: „Cree” , „Kasa Chorych” oraz Leszkiem Cichońskim.
Więcej o zespole:
http://www.schau-pau.de/index_en.php
http://www.bogdan-easyrider.com/en/index.php
Na dokładkę wystąpi zespół „Highway”.
Formacja ta, pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie go tworzący to ludzie z całego Śląska. Muzyka zespołu „Highway” to pogranicze rocka, bluesa i country – styl określany jako Southern Rock i mający swoje korzenie na południu USA. Zespół gra wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami. Ma na swym koncie 5 wydawnictw płytowych oraz kilkaset zagranych koncertów w kraju i zagranicą. Zespół występował na największych festiwalach bluesowych i rockowych w kraju i za granicą m.in.: „Stetson and Bourbon” , „Jiżanska Noc”, „Olsztyńskie Noce Bluesowe”, „Festiwal Ryśka Riedla”, „Rock Autostrada”, „Festiwal Pawła Bergera” czy „May Blues Meeting” a także w klubach muzycznych całego kraju oraz wielu imprezach plenerowych i zlotach motocyklowych.
Zespół miał zaszczyt występowaću boku wielu wspaniałych artystów, takich jak: Livin’ Blues (NL), Duke Robillard (USA), Budgie (GB), Jenifer Batten (USA), „Dżem” (PL), jak również kilku przekonał do gościnnego występu w swoich szeregach: Nico Christiansen (Livin’ Blues), Jerzy Styczyński („Dżem”), Andrzej Nowak („TSA”), Michał Kielak („Kasa Chorych”), Ryszard Wolbach („Harlem”) czy Leszek Cichoński…
Więcej o zespole: http://www.highway.art.pl/
Jak widać poziom muzyki jest naprawdę bardzo wysoki! Dlatego należy obowiązkowo pojawić się na koncercie i świetnie się bawić, a przy okazji pomóc bezdomnym zwierzętom!
Oprócz doskonałej muzyki, w przerwach będzie można wylicytować cenne przedmioty, m.in. plakat zespołu „Dżem” z autografami wszystkich członków tej formacji lub wejściówki na zwiedzanie Kopalni Guido w Zabrzu.
KIEDY? 8 MAJA 2015 R.
GDZIE? ZABRZE, ŚLĄSKIE RANCHO
START – GODZINA 18
WSTĘP – CEGIEŁKA 15 zł/przy wejściu
Nie obawiamy się deszczu, jesteśmy na to przygotowani! Emotikon wink
Zapraszamy nie tylko koneserów tego rodzaju muzyki ale wszystkich bez wyjątku. Klasycznie łączymy przyjemne z pożytecznym, czegóż chcieć więcej? Emotikon wink
Partnerem Wydarzenia jest „Zabrzańska Kopalnia Guido”: http://www.kopalniaguido.pl/
Partnerem Medialnym Wydarzenia są: „Antyradio”: http://www.antyradio.pl/, „Nowiny Zabrzańskie”: http://nowinyzabrzanskie.pl/ oraz „Pokłady Kultury” http://www.pokladykultury.pl/ .
Jak widać na załączonym plakacie, nie posiadamy jeszcze ani jednego sponsora. Być może wśród Was jest osoba chcąca nas w ten sposób wesprzeć, jeśli tak prosimy o kontakt pod nr. telefonu 693 467 175.
Na sponsorów czekamy do 12.04.2015r.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Może Ci się również spodoba