Wyniki Mordki

Otrzymaliśmy już wyniki badania histologicznego naszej Mordki Połówki, niestety nie są dobre…

„Badanie histologiczne:

Do badania nadesłano preparat resekcyjny listwy mlecznej o masie 59 g. Wycinek pokryty owłosionym płatem skóry o wymiarach 12 x 3,2 cm z dwoma brodawkami. U podstawy tkanka tłuszczowa. W niej podczas skrawania widoczne węzły chłonne wielkości do pestki jabłka oraz guz wielkości orzecha laskowego z bulwiasto podzieloną, jasnoszarą powierzchnią. Na przekroju gruczołu widoczny guz wielkości śliwki z rozmytą, jasnoszarą powierzchnią oraz w zaznaczonym miejscu z plamistą, białawą tkanką.

Do badania histologicznego pobrano: 4 bloki z gruczołu, 2 przekroje z białawej tkanki, 2 przekroje węzłów chłonnych, 2 przekroje guza z tkanki tłuszczowej.

ROZPOZNANIE:

Dwa gruczolakoraki gruczołu sutkowego z martwicą.

Lymphangiosis carcinomatosa.

Komórki nowotworowe w węzłach chłonnych.

KOMENTARZ:

Mamy tu do czynienia z rakiem gruczołu sutkowego, który zdążył już dostać się do naczyń chłonnych oraz regionalnych węzłów chłonnych. Możliwe są przerzuty do płuc. Koniecznie zaleca się zbadanie tego narządu.

Prognoza niestety niekorzystna.

Badanie wykonane przez:

Institut zur histopathologischen und zytologischen Diagnostik an tiermedizinischem Untersuchungsmaterial

Dr. Wolf v. Bomhard, FTA Pathologie, Dipl. ECVP

Dr. Stefan Pfleghaar, FTA Pathologie

Postfach 21 05 02

80675 München”

Mordka zostanie otoczona opieką paliatywną, postaramy się by tym krótkim czasie jaki jej pozostał nie odczuwała bólu czy jakiegoś dyskomfortu. A gdy już leki zawiodą nie pozwolimy jej cierpieć.

Może Ci się również spodoba

Share This